ć naprawdę wysoko wykwalifikowanym specjalistom, aby nie zrobić pacjentowi krzywdy. Nic więc dziwnego, że za takie zadania zapłata jest dość wysoka. Co więcej, stosowane w gabinetach przyrządy muszą być sterylne i często wymieniane, wobec czego koszt prowadzenia takiego zakładu stomatologicznego również jest niemały. Do tego dochodzi również koszt, który dentysta ponosi na przykład z tytułu materiału, z którego później wykonuje plomby – również takie preparaty są nietanie.
Chociaż większość osób korzysta z tradycyjnego sposobu umawiania się na wizytę dentystyczną , to jednak coraz więcej gabinetów stomatologicznych umożliwia swoim pacjentom rejestrację online. Dotyczy to przede wszystkim prywatnych zabiegów dentystycznych, które w jak najlepszy sposób pragną dostosować się do potrzeb klientów. Rezerwacja online co prawda nie sprawi, że za pomocą Internetu odbędziemy wizytę u stomatologa (o czym pewnie marzyłoby wiele osób!), ale może pomóc na przykład w zaplanowaniu dnia. Często rezerwacje przez Internet są o wiele bardziej wygodne dla pacjentów, którzy mogą wybrać dowolny termin i godzinę wizyty. Nic więc dziwnego, że taki sposób umawiania się do dentysty staje się coraz bardziej popularny.
Stomatolog - definicja
Lekarz dentysta (stomatolog), pot. dentysta ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.
W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego.
Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta
Stomatolog – jakie musi mieć cechy?
Stomatolog to zawód zaufania publicznego. Praca, którą wykonuje stomatolog najczęściej nie wiąże się z utratą życia, czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ma ona jednak ogromny wpływ na samopoczucie i postrzeganie nas przez innych. Dobry stomatolog powinien mieć tego świadomość i być specjalistą pełnym profesjonalizmu w pełnym tego słowa rozumieniu. Profesjonalistą na polach: medycznym, kontaktu międzyludzkiego, a nierzadko także..biznesu. Tak, biznesu! Stomatologia w Polsce najczęściej opiera się na funkcjonowaniu niewielkich gabinetów dentystycznych. Żeby otworzyć taką działalność trzeba przygotować biznesplan, zaplanować wiele czynności i realizować krok po kroku swój własny plan.
W tekście tym zastanowimy się nad cechami dobrego stomatologa. Jakie to cechy stomatolog musi posiadać żeby móc zaproponować rozwiązania najwyższej jakości, pełne realnego profesjonalizmu, rzetelności i jakości. Nie oznacza to, że każdy dentysta musi mieć wszystkie takie cechy. W końcu każdy kiedyś gdzieś zaczynał. Ze stomatologami jest tak samo. Rozpoczęcie kariery zawodowej wiąże się z odbywaniem praktyk, ale także późniejszym zatrudnieniem na przykład jako asystent. W tym jakże delikatnym zawodzie kluczowe jest odpowiednie przygotowanie i rzetelność płynąca z doświadczenia właśnie. Jakikolwiek błąd popełniony przez dentystę często bywa nieodwracalny!