jenta. Wykonywanie przeglądu dentystycznego u dzieci może służyć sprawdzeniu, w jaki sposób rozwijają się u dzieci zęby stałe oraz ustaleniu czy żaden z zębów nie wymaga leczenia zwykłego lub kanałowego. Natomiast przegląd dentystyczny robiony u osób dorosłych służy po prostu sprawdzeniu stanu ich uzębienia lub ustaleniu, w jaki sposób powinna wyglądać u konkretnego pacjenta procedura przygotowawcza do zabiegu wszczepienia implantów zębowych. Dlatego przegląd dentystyczny powinien być robiony przynajmniej raz w ciągu roku.
Każda wizyta dziecka u dentysty jest dla niego powodem do ogromnego przeżycia. Zwłaszcza dziecko, które idzie do dentysty po raz pierwszy powinno być do takiej wizyty odpowiednio przygotowane. Takie przygotowanie może polegać na przeprowadzeniu jakiejś rozmowy z dzieckiem oraz na pokazaniu dziecku, w jaki sposób wygląda gabinet dentystyczny. Można to zrobić przy pomocy Internetu lub podczas wizyty zapoznawczej w dziecięcym gabinecie dentystycznym. Taki gabinet zwykle pomalowany jest na jakiś przyjemny kolor, a w czasie wizyty dziecko może zerkać na bajkę puszczaną w telewizorze powieszonym na ścianie. Także sam dentysta zajmujący się leczeniem zębów u dzieci jest dobrze przygotowany do pracy z dzieckiem.
Jakim zabiegom możemy poddać się u stomatologa ? chirurga?
Usuwanie zębów jest często bardzo przykrym zdarzeniem dla pacjenta. Taki zabieg jest związany najczęściej z katastrofalnym stanem uzębienia lub innymi względami, jak na przykład brakiem miejsca w jamie ustnej na tak zwane zęby mądrości. Niejednokrotnie usuwanie zębów jest na tyle poważne, że przeprowadza się je operacyjnie. Aby wykonywać tego rodzaju zabiegi trzeba posiadać specjalne uprawnienia, ale także i dużą siłę fizyczną. Czy usuwanie zębów to jedyna działalność stomatologa ? chirurga? Chociaż jest to najpopularniejsze zajęcie, jakiemu poddają się tacy fachowcy, to bardzo często również w grę wchodzą inne zabiegi, jak na przykład operacje związane z nerwem zęba lub rekonstrukcja części szczęki.
Zęby_człowieka Budowa histologicznaedytuj
Szkliwo jako jedyna część zęba powstaje z komórek nabłonkowych – szkliwo jest bowiem wytworem ameloblastów, które po wytworzeniu szkliwa ulegają unieczynnieniu (dlatego też szkliwo jest tkanką nieodnawialną). Ameloblasty są tworem narządu szkliwotwórczego pochodzenia ektodermalnego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka